Kategorie

Szantaż emocjonalny Jak się obronić przed manipulacją i wykorzystaniem


  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Jest
  • Producent: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Cena: 34,90 zł
  • Poleć produkt

Autor: Forward Susan, Frazier Donna
ISBN: 978-83-7489-703-7
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 280
Oprawa: miękka

Szantaż emocjonalny Jak się obronić przed manipulacją i wykorzystaniem

Większość emocjonalnych szantażystów to nie potwory. Jak zobaczymy, rzadko kierują nimi złe intencje, ale raczej – ich własne demony. – Susan Forward

„Dlaczego niektórzy ludzie potrafią przetłoczyć nas emocjonalnie, sprawiając, że czujemy się jak ofiary? Dlaczego nie potrafimy się przed tym obronić? Dlaczego nigdy nie przedstawiamy swojego punktu widzenia? Dlaczego czujemy się zdezorientowani i bezsilni? Dlatego że stoi za tym sprytny szantaż emocjonalny, któremu ulegamy częściej, niż nam się wydaje.

Autorka książki, Susan Forward i Donna Frazier, przedstawiają typowe zachowania szantażystów emocjonalnych, a także stosowane przez nich metody wywierania wpływu i skutki ulegania ich manipulacji. Proponują skuteczne strategie obrony przed uwikłaniem w emocjonalną zależność. Taka zależność to pułapka, w którą łatwo wpaść, ale z której dużo trudniej się uwolnić.

Szantażysta doskonale wie, czego chce. Zręcznie manipuluje, aby zawsze postawić na swoim. Akceptuje nas wyłącznie wtedy, gdy na wszystko się zgadzamy, a kiedy nie chcemy ulec – odrzuca, grozi, karze, odwołuje się do poczucia obowiązku i wzbudza poczucie winy. Człowiek ulegający szantażowi zapomina o swoich potrzebach, uczuciach i pragnieniach, czuje się przegrany i sfrustrowany. Zrobi wszystko, by zadowolić bliską mu osobę. Relacja z szantażystą jest toksyczna, trudno się z niej wyzwolić. Stawienie czoła emocjonalnej manipulacji wymaga odwagi. Jest jednak możliwe. Ta książka da ci siłę, by to zrobić.

· Nauczysz się rozpoznawać szantaż emocjonalny

· Dowiesz się, jakie metody stosuje szantażysta

· Zrozumiesz, co sprawia, że jesteśmy podatni na szantaż

· Poznasz proste i skuteczne techniki obrony przed szantażem emocjonalnym